Bobasowy Klub Książki

„Tajemniczy ogród” 18.04.18

Wiosna rozkwita, na drzewach pojawiają się pąki i pierwsze kwiaty. Najwyższy czas na spotkanie o tematyce ogrodniczej! Sadzenie, plewienie, zbiory, owoce i warzywa oraz mali mieszkańcy wysokich traw – nie zabrakło żadnego elementu!.

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

Zabawę w zbiory uatrakcyjniły nam „Kapitan nauka. Owoce”. A na koniec owocowa przekąska!

Za tydzień zajęcia o obserwowaniu ptaków. Nie ubierajcie się za ładnie, bo będziemy bawić się klejem ;)

„Pory roku i pogoda” 11.04.18

„Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata!” Zgodnie z przysłowiem pogoda zmienia sie niczym w kalejdoskopie. Czytaliśmy więc książeczki związane ze zjawiskami pogodowymi i zmianami pór roku. I przy okazji podzieliliśmy się naszym pomysł na spacery z książką, czyli słowniczki obrazkowe.

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

„Wierszyki o zwierzątkach” 04.04.18

Wielkanoc jest super, ale nie da się ukryć, że nawet króliki w takiej ilości potrafią się przejeść. Nie tylko te czekoladowe! Dlatego w tym tygodniu wybór padł na wszystkie zwierzątka, które nie mają długich uszu. A o wszystkich z nich czytaliśmy wierszem.

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

„Kicamy do Wielkanocy” 21.03.18

Wielkanoc tuż tuż warto zatem przybliżyć naszym maluszkom ideę tego święta. Wybór padł na serię rymowanych książeczek z wiosennymi zwierzątkami w roli głównej, gdzie przemycono niektóre świąteczne tradycje i zwyczaje, jeszcze bez większego obciążenia skomplikowaną symboliką. A po czytaniu zrobiliśmy niepowtarzalne piankowe zajączki z futrzanymi ogonkami.

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

„Ulubione zwierzątka: krówki i wilki” 21.02.18

Zgłaszajcie swoje ulubione zwierzątka, które staną się bohaterami naszych czytelniczych spotkań! Dzisiaj wybór padł na ukochane krówki Marcela i ostatnią fascynację Majki, czyli wilki (a szczególnie pewien wyjątkowy wilk o wdzięcznym imieniu Wilk).

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

„Maluszkom o miłości” 14.02.18

Miłość otacza dzieci od samego urodzenia, nie znaczy to jednak, że dzięki temu to uczucie staje się choć trochę bardziej zrozumiałe! Przy okazji Walentynek czytaliśmy i rozmawialiśmy o różnych rodzajach miłości – rodzicielskiej, braterskiej, a nawet o pierwszych zakochaniach. Na koniec wykonaliśmy bardzo kreatywne, serduszkowe laurki dla naszych najbliższych.

Przypominajka, czyli tytuły książeczek, które czytaliśmy podczas spotkania:

Te i inne książeczki o miłości znajdziecie w TYM WPISIE. 

 

„Niestandardowe z książkami spotkanie na bis!” 07.02.2018

Koncepcje Aktywnego Czytania i Małego Teatru ilustracji są tak wyjątkowe, że poświęciliśmy im jeszcze jedno spotkanie. Tym razem gimnastykowaliśmy naszą wyobraźnie w nieco większym i zdecydowanie bardziej rozbieganym składzie. Powstały różnokolorowe koty i fantastyczna historia rodem z Baśniowego Lasu.

A za tydzień czytamy o miłości!

„Niestandardowe z książkami spotkanie” 31.01.2018

Styczeń zakończyliśmy z przytupem – w naszym czytaniu spróbowaliśmy przekroczyć granice okładek i tradycyjnie rozumianej książki. Na ostatnim spotkaniu w tym miesiącu wraz z kotem Czarusiem poznaliśmy koncepcję Aktywnego Czytania, a później trenowaliśmy wyobraźnię śledząc historię pewnego leśnego duszka wraz z Małym Teatrem Ilustracji.

Więcej informacji o „książeczkach” możecie znaleźć poniżej:

Jako, że ze względu na ferie w bibliotece spotkaliśmy się tylko z Marcelem, który dla odmiany wyjeżdża w przyszłym tygodniu, nasz wyjątkowy temat powróci również za tydzień. Zapraszamy 7 lutego o 10:00.

Do zobaczenia w bibliotece!

„Jaka zima zła!” 17.01.2018

Na zajęciach mieliśmy w planie wywoływanie zimy, ale przygotowałyśmy się z Majką tak dobrze, że załatwiłyśmy śnieżycę dzień wcześniej, więc spotkanie odbyło się w pięknej, białej atmosferze. I może dlatego dotarł na nie tylko Marcel z ciocią. Ale i tak było super!

Czytaliśmy wspólnie:

 • O zimie, Görel Kristina Näslud & Kristina Digman
 • Zima na ulicy Czereśniowej, Rotraut Suzanne Berner
 • Zima, której nie było, Katarzyna Minasowicz
 • Krecik i sanki, Kateřina & Zdenĕk Miler i Małgorzata Strzałkowska
 • Śniegowy duch, Jacques Duqenny

Więcej o zimowych książeczkach dla maluchów TUTAJ.

„Coraz bliżej Święta!” 13.12.2017

Jeszcze więcej czytania książeczek w świątecznym klimacie! Tym razem w wyborze lektur skupiliśmy się bardziej na samego Bożego Narodzenia i wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o co właściwie w tym całym świętowaniu chodzi.

Przeczytane książeczki:

 • Jezus Malusieńki. Opowieść o Bożym Narodzeniu, Julia Stone, Dubravka Kolanovic
 • Zimowe opowieści Peppy
 • Zima na ulicy Czereśniowej, Rotraut Suzanne Berner

Więcej o świątecznych książeczkach dla maluchów TUTAJ.

Wszystkim książkowym molom i molikom życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

„Na tropie Mikołaja” 06.12.2017

Czy zajęcia odbywające się w jedne z najsłynniejszych imienin w polskim kalendarzu mogłyby odbywać się pod innym tematem? Rozpoczęliśmy zatem przygotowania do świąt zaczynając od najbardziej interesującego maluszki aspektu – prezentów i przynoszącego je dżentelmena.

Nasze lektury z mikołajkowego spotkania:

 • Boże Narodzenie. Obrazki dla maluchów” Émilie Beaumont
 • Poznaję dźwięki! Boże Narodzenie” Carolina Buzio
 • Basia i Boże Narodzenie” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak
 • Choinka” Julian Tuwim, Piotr Fąfrowicz
 • Święty Mikołaj” Urszula Kozłowska
 • „Gwiazdka Myszki” Urszula Kozłowska

Więcej o świątecznych książeczkach dla maluchów TUTAJ.

Pod koniec spotkania przy pomocy kredek i plastelinowych kuleczek dodaliśmy Mikołajom nieco rumieńców ;)

Podczas kolejnego spotkania (13.12) będziemy kontynuować świąteczną tematykę – tym razem z większym naciskiem na przygotowania i prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Uwaga uwaga – to już ostatnie spotkanie Bobasowego Klubu Książki w tym roku!

Do zobaczenia w bibliotece!

„Wielka literatura dla małego odbiorcy” 29.11.2017

Na ostatnich listopadowych zajęciach sięgnęliśmy po naprawdę ambitne pozycje – „Mały książę”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Romeo i Julia” – każde z wielkich dzieł pomysłowi autorzy dostosowali do wieku naszych bobasów.

Niewiele słów, barwne ilustracje i całkowicie zredukowana ilość makabrycznych treści – taką klasykę można lubić :D Szczególnie, kiedy pomaga maluszkom w nauce kolorów, literek, liczb i pierwszych angielskich słówek!

Książeczki czytane na spotkaniu:

Kolejne zajęcia wypadają dokładnie w Mikołajki (06.12.2017), nie możemy więc przegapić tej okazji – przygotujcie się na pierwsze czytanki o Mikołajach, choinkach i nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia!

Do zobaczenia w bibliotece!

„Duże problemy małego człowieka” 22.11.2017

Tym razem wzięliśmy się za odrobinę poważniejszą tematykę, a mianowicie książeczki, które pomagają maluchom oswoić się z nowymi i często trudnymi sytuacjami. Sympatyczny literacki bohater zmagający się z takim samym problemem dodaje otuchy prawie tak dobrze jak ukochana pluszowa przytulanka.  A wspólna lektura pomaga nazwać uczucia i emocje związane ze strachami i pomaga zacząć rozmowę.

Pojawiły się zatem książki o nocnikowaniu, o emocjach i pierwszych przyjaźniach, wizycie u lekarza, rytuale związanym ze spaniem i strachu przed ciemnością.

Podczas spotkania czytaliśmy:

Jako, że śnieżna aura, która towarzyszyła nam na ostatnich zajęciach jednak się nie utrzymała, wstrzymamy się jeszcze z zimowym tematem. 29.11 (jak zawsze o 10:00) poznamy wielką literaturę w wersji przystosowanej do małego odbiorcy.

Do zobaczenia w bibliotece!

„Pucio i niedźwiedzie” 8.11.2017

Strasznie się cieszę, kiedy na nasze czytanki przychodzą nowe maluchy – im nas więcej, tym weselej!
Tym razem poznaliśmy Pucia i jego zakręconą rodzinę, czyli dwie fantastyczne książki pełne wyrazów dźwiękonaśladowczych i nowych słówek do poznawania i powtarzania. Po tej lekturze poruszaliśmy się trochę pod pretekstem wysuszenia na pełną dźwięków i odgłosów wyprawę na niedźwiedzia. A kiedy już wywabiony z jaskini niedźwiedź pogonił nam kota, przytuliliśmy się do jego mniejszych i znacznie bardziej pokojowo nastawionych kuzynów, by dowiedzieć się czym się od siebie różnią przyniesione przez nas misie.

Podczas spotkania czytaliśmy:

 • „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” Marta Galewska-Kustra
 • „Pucio poznaje pierwsze słowa” Marta Galewska-Kustra
 • „Idziemy na niedźwiedzia” Michael Rosen, Helen Oxenbury
 • „Różnimisie” Agata Królak

A na koniec, przy małej przekąsce, przypomnieliśmy sobie kilka przygód najbardziej znanego pluszaka na świecie – Kubusia Puchatka.

W przyszłym tygodniu niestety musimy odwołać spotkanie – toczymy walkę z wrednym wirusem. Zobaczymy się dopiero 22.11 (jak zawsze o 10:00) na zajęciach pod tytułem „Wielkie problemy małego człowieka”.

Do zobaczenia w bibliotece!

„Świat kształtów i kolorów” 25.11.2017

Po raz kolejny wielkie brawa dla Marcelka, który mimo deszczu, pluchy i zawieruchy, wraz z ciocią dał radę przybyć na spotkanie. A cała reszta, która na spotkanie nie dotarła, niech żałuje, bo było super! Chyba, że akurat chorujecie, wtedy kurujcie się i zdrowiejcie!

Tym razem nasze spotkanie charakteryzowało się zdecydowanym przerostem formy nad treścią ;) Królowały książeczki niestandardowe – obracanka, książeczkowe układanki, folkowe wycinanki i jak zawsze mile widziane okienka. Przesympatyczne, choć nieco zagubione kameleony zadbały, byśmy mieli co czytać, a Maja z Marcelem zakończyli zajęcia tworząc abstrakcyjne arcydzieła sztuki nowoczesnej podczas pierwszej z cyklu prac plastycznych.

Przychodźcie tłumniej – u nas jest ciepło, sympatycznie i kolorowo nawet podczas deszczowej szarugi. A im nas więcej, tym weselej!

Książeczki czytane (oglądane, układane i obracane) podczas spotkania:

W przyszłym tygodniu środa wypada 1go listopada, spotykamy się zatem dopiero 8.11, jak zwykle o 10:00. Podczas spotkania poznamy przesympatycznego Pucia, z którym poćwiczymy wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, a następnie wyruszymy na niedźwiedzia. Jeśli macie, zabierzcie ze sobą swoje ulubione pluszowe misie, miśki i niedźwiedzie.

Do zobaczenia w bibliotece!

P.S. Bardzo proszę o wzięcie udziału w ankiecie na naszym facebookowym fanpage’u – wasza opinia pozwoli mi ulepszyć formę klubikowych zajęć -> LINK DO ANKIETY

„Odjazdowe spotkanie o pojazdach i maszynach budowlanych” 18.10.2017

Po tygodniowej przerwie wróciliśmy do biblioteki– zdrowi, pełni entuzjazmu i sił do wspólnej zabawy. A zajęcia wyszły naprawdę odjazdowe! Czytaliśmy o przeróżnych pojazdach i maszynach pracujących na budowie. Były dźwigi, walce, koparki, maluszki, traktory (a nawet traktory, które wędkują), buldożery, policyjne koguty i strażackie drabiny. Dotarliśmy nawet do takich wymyślnych pojazdów jak wyścigowe wózki inwalidzkie, promy kosmiczne, pompy do betonu i niespotykane w rzeczywistości środki lokomocji prosto z krainy dziecięcej wyobraźni. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie maszyny i stworzenia  wydzielają najwięcej dwutlenku węgla do atmosfery.

Nie brakowało atrakcji dla małych i nieco większych fanów motoryzacji.

Książeczki, które przeczytaliśmy podczas odjazdowego spotkania:

 • Nathalie Bélineau, Alexis Nesme, Emilie Beaumont „Mały chłopiec. Dźwig Darka”
 • „Rosnę i poznaję. Pojazdy”
 • Taro Miura „Pracujące pojazdy. Zostaw to mnie”
 • Taro Miura „Pracujące pojazdy. Czy dosięgnie?”
 • Taro Miura „Pojazdy CO2. Mały przewodnik”
 • „Toczą się koła, toczą. Magda i jej buldożer”
 • M. Brum, Jan Bajtlik „Auto”
 • Marcin Brykczyński, Artur Nowicki „Opowiem ci mamo co robią auta”
 • Rachel Wilkie, Hannah Wood, Gabriele Antonini „1000 pojazdów i nie tylko”
 • Carl Johanson „Autochody”

Na przekór szaroburej jesiennej aurze za tydzień (25.10 o 10:00) zapraszam na barwne zajęcia pod hasłem kształtów i kolorów. Ubierzcie się wielobarwnie i radośnie! Można zabrać ze sobą różnokształtne, kanciaste klocki, ulubione piłki i wszystko, co kojarzy Wam się z tym tematem.

Do zobaczenia w bibliotece!

„ZOO i dzikie zwierzęta” 4.10.2017

Wielkie brawa Marcela, który obronił honor wszystkich książkowych molików i jako jedyny, wraz ciocią dotarł na nasze ostatnie czytanki. Perfekcyjnie przygotowany – z żyrafą na piersi i krokodylem na spodenkach – dzielnie wysłuchał wszystkich przygotowanych lektur (nawet „Basię”, która jest strasznie długaśna i docelowo proponowana dla nieco starszych dzieci!). Razem z Mają zaglądali do skrzyń z żywym inwentarzem prosto z kart „Kochanego ZOO”, szukali zwierzątek wśród zabawek i obrazkowych karty, posmakowali literatury w języku angielskim i dzielnie ryczeli. Test na małe lwiątko został zdany bezbłędnie!

Wspólnie udało nam się przeczytać następujące książeczki:

Na specjalne życzenie naszego małego czytelnika za tydzień, jak zwykle o 10:00, zapraszam na zajęcia poświęcone pojazdom i maszynom budowlanym!

Do zobaczenia w bibliotece!

„Bom bom baam i wyrazy dźwiękonaśladowcze” 27.09.2017

Trzecie molikowe spotkanie już za nami. Jak na razie to było najgłośniejsze!

Muzykowaliśmy z Lalo i Bintą, bębniliśmy, grzechotaliśmy, cymbaliliśmy, muczeliśmy, gdakaliśmy, turkotaliśmy i wydawaliśmy różne inne mniej lub bardziej identyfikowalne odgłosy i było super – głośno, książkowo i chrupiąco!
Wiemy też jak robi szpinak i w jakich daniach wcale nie jest taki „bleee” :D

Książeczki czytane podczas muzycznego spotkania:

Niestety zabrakło nam czasu na przeczytanie „Pucia”, obiecuję pośiwecić mu osobne zajęcia!

Tyle się działo, że zupełnie zapomniałam zdradzić temat kolejnych zajęć – w kolejną środę (4.10 o 10:00) będziemy czytać o ZOO i dzikich zwierzętach – zachęcam do zabrania ze sobą ukochanych pluszowych lwów, małpiszonów, miśków, papug, krokodyli i wszystkich wariacji na temat mieszkańców ogrodu zoologicznego, jakie tylko przyjdą wam do głowy. Oczywiście motywy na ubrankach też się liczą ;)

Do zobaczenia w bibliotece!

Przypominam również o molikowej grupie na fb – znajdziecie tam jeszcze więcej zdjęć i najświeższe informacje na temat naszych spotkań.

„Las i jego mieszkańcy” 20.09.2017

Wielkie dzięki za udział w leśnym czytaniu! Choć drugie spotkanie odbyło się w znacznie bardziej kameralnym gronie, było równie sympatycznie – wśród mięciutkich pluszaków i szeleszczących liści.

_20170920_123812

Otwieraliśmy okienka, czytaliśmy słowniczek obrazkowy, rytmiczną rymowankę, encyklopedię dla maluchów i książkę składającą się z samych obrazków (ale za to jakich pięknych!). Poznaliśmy leśne zwierzątka, naśladowaliśmy ich odgłosy i dowiedzieliśmy się co nieco o ich zwyczajach. Podziwialiśmy rosnące w lesie rośliny, zarówno te na ilustracjach, jak i zebrane podczas późnoletnich spacerów. Wiemy już jak robi dzik, dlaczego mrówki gryzą i jakie wspaniałe prace można stworzyć z suszonych liści. Śledziliśmy żywot pająka, przytulaliśmy jeża i dzika, znaleźliśmy dużo sów i otworzyliśmy kolczastego kasztana, a każdy uczestnik spotkania potrafi wzorowo wyć jak wilk.

Oficjalnie oświadczam, że jesteśmy przygotowani na nadejście jesieni!

Książeczki czytane podczas leśnego spotkania:

 • „Zwierzęta w lesie” z serii „Rosnę i poznaję”
 • „Kto się kryje w lesie” – książeczka z okienkami
 • „Las. Obrazki dla maluchów”
 • Eva Susso i Benjamin Chaud „Babo chce”
 • Emilia Dziubak „Rok w lesie”
 • korzystaliśmy również z wybranych kart obrazkowych z zestawu „Kapitan nauka. Zwierzęta dzikie” i „Dźwięki. Rozwijające zabawy dla maluszka”

Kolejne zajęcia (27.09) odbędą się już standardowo o godzinie 10:00, a ich tytuł to „Bom bom baam i wyrazy dźwiękonaśladowcze”, zachęcam zatem do zabrania ze sobą instrumentów muzycznych i grzechotek (oczywiście wszystkie wasze propozycje lektur pełnych rytmu i onomatopei również są bardzo mile widziane) – będziemy czytać, grać i hałasować! Chcecie dowiedzieć się jak robi ślimak? A szpinak? I kto budzi rodzinę grą na bębenku? Jeśli tak, to koniecznie wpadnijcie do Bobasowego Klubu Książki!

„Zagadkowe Pierwsze Spotkanie” 13.09.2017

Wielkie dzięki za udział w Zagadkowym Pierwszym Spotkaniu „Czytelniczego Klubu Malucha” w Bibliotece Domu Sąsiedzkiego „Nasze Ujeścisko”. Frekwencja była dla nas przemiłym zaskoczeniem, na kolejne zajęcia na pewno wygospodarujemy więcej miejsca do zabawy.

21743172_143036852864834_1054704952561428750_n

Na „Zagadkowym spotkaniu” czytaliśmy następujące pozycje:

Po zajęciach pojawiło sie pytanie o dostępność tych ksiażeczek w bibliotece – w naszej niestety jeszcze ich nie ma (choć dopisałam je do listy życzeń!), ale książki Dexeta i Genechtena wypożyczyć można w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku (filie nr 6, 18, 25, 26, 33, 46, 48, 71 i Biblioteka Manhattan), choć jest to towar rozchwytywany i zapewne trzeba będzie zapolować lub dopisac się do kolejki oczekujących.

Przypominam, że kolejne spotkanie odbędzie się 20.09 ponownie o 17:00, a jego tematem będzie „Las i jego mieszkańcy”. Fantastyczną możliwością, jaką dają książeczki dla dzieci jest połączenie słowa z obrazem, dlatego byłoby super, gdyby każdy maluszek miał ze sobą coś, co kojarzy się z naszym leśnym tematem – ulubionego pluszaka jeżyka, bluzę z sówką, skarpetki w liski albo zebrane po drodze szyszki, czy jesienne liście (jeśli akurat nic nie rzuci się Wam w oczy, to nic nie szkodzi, na pewno będę miała więcej zwierzątek „w zapasie”. Ale warto rozejrzeć się wokół siebie i w poszukiwania zaangażować też dzieciaki. Mała podpowiedź: zajączki i misie też się liczą!). Jeśli znacie jakieś fajne lektury na ten temat również można je przynieść, podobnie jak ulubione zabawy/wierszyki/piosenki Waszych dzieci – zachęcam do wymiany inspiracji, na pewno zarezerwuję na nie trochę czasu.

Powstała już nasza klubikowa grupa na facebooku, zapraszam również do śledzenia fanpage’u Domu Sąsiedzkiego „Nasze Ujeścisko” i mojego książkowego „Lew Kanapowy”. Wszystkie informacje o spotkaniach oraz zdjęcia z zajęć (obiecuję następnym razem wziąć porządny aparat i nie zapomnieć o dokumentacji fotograficznej) będą się również pojawiać właśnie tutaj, czyli na podstronie Lwa Kanapowego przeznaczonej spejalnie na potrzeby klubiku – czujcie sie jak u siebie!

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie. Do zobaczenia w bibliotece!

7.09.2017

Ani się obejrzałam i już mamy wrzesień. A wraz z nim nadeszła wreszcie moja najnowsza inicjatywa – połączenie dyskusyjnego klubu książki z klubikiem dziecięcym, czyli czytelnicze spotkania dla bobasów!maluchStwórzmy wspólnie miejsce pełne bajek, tajemnic i opowieści. Miejsce, gdzie głos książki brzmi cały rok, a nikt nie jest za mały na lekturę. Gwarantuję maluszkom emocjonujące „pierwsze kroki” w świecie literatury dziecięcej, ekscytujące wyprawy do świata wyobraźni, przegląd genialnych nowości dla najmłodszych i świetną zabawę w gronie rówieśników. Mamom natomiast proponuję wspólną wymianę doświadczeń i mnóstwo literackich inspiracji. Na pewno nie będziemy się nudzić!

Ponadto działalność naszego klubiku wpisuje się w akcję promującą czytelnictwo Woluminy. Głos książki, zorganizowanej przez Zuzę „Szufladopółkę”, polegającej na czytaniu w miejscach publicznych. Bo przecież książki to najlepszy przyjaciel i rewelacyjny pogromca nudy! A miłość do czytania warto rozbudzać jak najwcześniej(więcej o akcji TUTAJ).

Zatem już dziś serdecznie zapraszam wszystkie książkowe mole i moliki w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunami, na Zagadkowe Pierwsze Spotkanie – ruszamy w najszczęśliwszą środę, jaką mogłam sobie wymarzyć – 13.09.2017, wyjątkowo o godzinie 17:00.
Docelowo zajęcia będą odbywać się o 10:00, zarezerwujcie więc czas w środowe poranki!
Spotykamy się w bibliotece Domu Sąsiedzkiego „Nasze Ujeścisko” przy ulicy Piotrkowskiej 41A w Gdańsku.

W końcu nigdy nie jest za wcześnie, żeby zostać molem książkowym! Do zobaczenia w bibliotece!

Potrzebujesz więcej informacji? Chętnie odpowiem na wszystkie pytania: