Bajki Majki: „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest lato” Sam McBratney, Anita Jeram

Jaka jest Wasza ulubiona pora roku? Ja zdecydowanie najbardziej na świecie lubię lato! Urodziłam się chyba w złym klimacie, bo uwielbiam upały. A może łatwo mi tak mówić, bo u nas, nad morzem, zawsze jest trochę chłodniej, niż na południu i w centralnej Polsce. Chyba, ze zimą, zimą jest dla odmiany najcieplej.

Pytania o ulubione rzeczy zadają sobie też Brązowe Zające. Bohaterowie serii „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” na każdą z pór roku mają nową zabawę. Latem uważnie przypatrują się kolorom, których ta pora roku ma całą paletę – żywą i soczystą.  Duży Brązowy Zając i Mały Brązowy Zajączek zastanawiają się więc którą z czerwieni lubią najbardziej (biedronki, maków, owoców?), który z licznych błękitów (nieba, ptaszków, niezapominajek?), czy odcieni zieleni (trawy, liści, a może paproci?). Pewnie domyślacie się, jaki odcień brązowego jest najmilszy ich serduszkom?

Dodatki poświęcone porom roku  zostały wydane w znacznie mniejszym formacie niż pierwsza historia oraz w twardej oprawie (w przeciwieństwie do miękkiej oprawy wersji angielskiej), co w połączeniu z przecudownymi ilustracjami Anity Jeram i prostymi, ale rozczulającymi historyjkami sprawia, że są po prostu cudne.

Część poświęconą wiosennemu kicanku pokazywałam wam w wiosennym zestawieniu, a o zimowym tomie, który na początku czytaliśmy jeszcze w oryginale pisałam więcej TUTAJ.

Sam McBratney, Anita Jeram, Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest lato, Warszawa: Wydawnictwo HarperKids, 2021, 18 s.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa HarperKids.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s