Czas na czytanie: PATRONAT „Zimna krew” Inga

Tytuł mojego najnowszego patronatu jest bardzo adekwatny, bo jest to książka, która zmrozi Wam krew w żyłach. I to nie tylko ze względu na bardzo plastyczne opisy nieprzyjaznego północnego krajobrazu , ale przede wszystkim ze względu na moralność zamieszkujących go plemion. Albo jej brak.

Siedemnastoletni Tepu jest synem wodza plemienia Lisska, ma żonę, córeczkę, wielu braci i całkiem stabilną pozycję w swoim niewielkim społeczeństwie. Wszystko to ulegnie zmianie, gdy ojciec wyśle go na samobójczą misję zgładzenia zdrajcy.

Charyzmatyczny przywódca z głową pełną wizjonerskich planów, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swoje cele oraz młodzieniec obdarzony zbyt dużą dawką empatii i przyzwoitości, jak na otaczającą go rzeczywistość. Razem łatwiej przetrwać, ale czy zdołają wcześniej nie pozabijać się nawzajem? Szczególnie, że między nimi stoi wszystko – od demonów przeszłości, przez przekonania, wybory i tradycję, aż po życiowe doświadczenie.

Jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek, by przetrwać? I co byłby w stanie zrobić, by móc ocalić swoich bliskich? Złamać tabu, zbratać się z wrogiem, przymknąć oko na barbarzyńskie zwyczaje, zabić z zimna krwią? Gdzie jest granica, po przekroczeniu której człowiek przestaje być sobą?

Mroczna historia rozgrywająca się wśród wszechobecnej bieli. Bezwzględni wojownicy, zemsta, krwawe rytuały, okrutna gra losu, pierwotne wierzenia, fantastyczne stwory, surowa siła natury i tajemnica, której trzeba strzec za wszelką cenę.

Uwaga! Książka dla dorosłego czytelnika.

Inga, Zimna Krew, 2020, 196 s.
(premiera 16.03.2020)

Książkę możecie kupić w przedsprzedaży TUTAJ. Kupując przed premierą otrzymujecie wersję elektroniczną gratis!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości autorki.

7 uwag do wpisu “Czas na czytanie: PATRONAT „Zimna krew” Inga

 1. Dziękuję za tę recenzję i przede wszystkim za objęcie mojej kolejnej książeczki patronatem!
  Obyśmy jak najszybciej mogły mieć ją w swoich łapkach w formie materialnej! QuQ

  Polubienie

 2. W tagach widzę homoseksualizm, czy ta książka zawiera ten wątek? :3 Bez spoilerów oczywiście, ale czy duzi źli wikingowie będą, no, wiadomo co? :D Uch, aż mi się gorąco zrobiło – moja krew zdecydowanie nie jest teraz zimna. Można gdzieś przeczytać fragment książki?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jak najbardziej zawiera. Aczkolwiek ja nie wyobrażałam ich sobie jako postawnych wikingów (no, może z wyjątkiem plemienia Sipów), główni bohaterowie zawsze wydawali mi się silni i zahartowani, ale raczej smukli i zwinni, niż duzi. Ale źli są tam prawie wszyscy. A jak ktoś nie jest, to w końcu pewnie i tak będzie :D

   Na ten moment nie ma jeszcze udostępnionego fragmentu, ale autorka wspominała o tym wczoraj u siebie na blogu, więc polecam Ingę śledzić, żeby utrzymać rękę na pulsie. Rzuć tez okiem na jej inne książki, w trochę innym klimacie, ale z wątkiem homoseksualnym – recenzje znajdziesz u mnie na blogu (można np. wpisać „Inga” w lupkę) :)

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s