Bajki Majki: „Księga dźwięków” Soledad Bravi

W marcu jak w garncu – raz pada śnieg, raz słońce przygrzewa. U nas akurat wiosna pełną gębą – ptaszki ćwierkają, wiaterek szumi, słonko świeci… a katar robi „A psik!”. Bo w końcu piękna pogoda to najlepszy czas na przeziębienie. Zostajemy zatem w domu, wygrzewamy się w promieniach słońca wpadających przez szybkę niczym dorodne pomidory w szklarni i sięgamy po grubaśne książeczki. A ewentualna kąpiel tylko w basenie z kulkami.

„Księga dźwięków” ma aż 112 kartonowych stron i jest pełna onomatopei. Zarówno tych oczywistych, jak dźwięki wydawane przez zwierzątka (chociaż mewa była całkiem zaskakująca i super przydatna, jako że mew Ci u nas dostatek), przez przedmioty w naszym otoczeniu, jak katar, pociąg, bębenek, czy kościelne dzwony aż po dźwięki zupełnie zdumiewające. Bo czy zastanawialiście się kiedyś jak robi ślimak? A szpinak? Gniazdko elektryczne albo Boże Narodzenie? Jeśli tak (i jeśli nie), to koniecznie sięgnijcie tą pozycję, bo jest rewelacyjna.

Grubaśna i dość ciężka pozycja robi u nas furorę nieprzerwanie od miesięcy. I chociaż Maj nie naśladuje jeszcze dźwięków (ostatnio próbuje z odgłosem petardy, ale jeszcze nie zapeszam!), to kartkowanie tej książki uwielbia od zupełnego bobasa. Przy jednych odgłosach zatrzymuje się na dłużej, inne przerzuca nie dając mamie skończyć wydawać z siebie tych dziwnych dźwięków. Zachęca rodziców do czytania, ale i ogląda ją sobie sama.

Książeczka ma jeden jedyny minus – niestety jest mało dziecioodporna. Co prawda strony są usztywniane, karton jest jednak dość cienki, za to stron bardzo dużo – przy kontakcie z moją małą Destrukcją i tak intensywnym użytkowaniu po prostu rozpada się na kawałki. Ale dzielnie lepimy i sklejamy, chociaż liczę się ze sporym prawdopodobieństwem, iż całkiem niedługo będziemy jej używać jako kart ;)

Ekscytujący przewodnik po świecie dźwięków – intensywne kontrastowe kolory, fantastyczne obrazki, zaskakujące dźwięki i różnorodność – absolutny must have bobasa, bardzo polecamy!

Soledad Bravi, Księga dźwięków, Warszawa: Dwie Siostry, 2016, 112 s.

2 uwagi do wpisu “Bajki Majki: „Księga dźwięków” Soledad Bravi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s